درباره نشریه

 

به اطلاع پژوهشگران و همراهان گرامی می رساند فصلنامه توسعه پایدار شهری در آخرین رتبه بندی کمیسیون نشریات علمی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1401 موفق به کسب رتبه "ب" شده است.

نشریه توسعه پایدار شهری در جهت توسعه و استحکام روابط علمی میان پژوهشگران کشور و توسعه و نشر یافته‌های جدید پژوهشی مرتبط با زمینه‌های معماری (معماری منظر، مرمت، تکنولوژی، انرژی)، شهرسازی (طراحی شهری و برنامه‌ریزی شهری) و مباحث مربوط به توسعه پایدار شهری منتشر می‌شود.

این نشریه اقدام به انتشار مقالات به زبان فارسی با چکیده مبسوط انگلیسی می‌نماید و هدف آن فراهم نمودن زمینه مناسب در جهت انتشار آخرین دستاوردهای علمی پژوهشگران کشور است. این نشریه به‌صورت فصلنامه منتشر می‌گردد و مقالات آن‌هم پس از طی مراحل داوری و تائید به‌صورت الکترونیکی  انتشار می‌یابد.

♦ پروانه انتشار این مجله به شماره 74990 در تاریخ 1396/07/10 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر گردیده است.

به‌منظور صیانت از حقوق و مالکیت فکری و معنوی پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی و جلوگیری از دریافت تحقیقات تکراری، نشریه علمی «توسعه پایدار شهری» از  سامانه مشابهت یاب متون سمیم نور  استفاده می‌نماید.

داوری مقالات از نوع داوری دو سو کور (Double Blind) است؛ و حداقل دو داور در زمینه تخصصی مقاله، داوری مقالات را برعهده دارند.

فصلنامه «توسعه پایدار شهری» نشریه علمی با دسترسی آزاد (Open Access) است. فایل تمام متن مقالات به‌صورت Pdf در سایت نشریه قرارگرفته و مراجعه‌کنندگان می­‌توانند به‌صورت رایگان آن را دریافت کنند.

نشریه علمی «توسعه پایدار شهری» در خصوص اخلاق نشر از آخرین بیانیه کمیته اخلاق نشر (COPE) پیروی می‌کند.
صاحب امتیاز :مؤسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو


مدیر مسئول: دکتر امیر مسعود سامانی

سردبیر :دکتر فاطمه مهدیزاده سراج

موضوع نشریه: توسعه پایدار شهری، معماری، شهرسازی

دوره انتشار: فصلنامه

شیوه انتشار :چاپی و الکترونیکی